Úszó ob - Milák Kristóf újabb aranyérmei

A korábban 200 méteres pillangóúszásban győztes Milák Kristóf újabb két aranyérmet nyert a Debrecenben zajló országos bajnokság szombati zárónapján.

A 18 éves versenyző 100 méter pillangón 51.5 másodperces idővel diadalmaskodott, ami közel egy másodperccel rosszabb annál az eredménynél, amivel a tavalyi budapesti világbajnokságon ezüstérmet nyert (50.62). Az eredménye ennek ellenére a világranglista harmadik legjobbja, s jelenleg övé a legjobb európai idő.

Milák 50 méter háton nyerte másik szombati aranyérmét, húsz perc különbséggel a 100 pillangóhoz képest.

"Száz pillén ennél sokkal jobb időt szerettem volna, de a mai napon már a túlélés volt a tét" - jelentette ki a fiatal úszó. Hozzátette: ebben a távban sokkal több van számára.

A nap legjobb eredménye Szilágyi Csabáé, aki 50 méter mellen megdöntötte Flaskay Mihály 16 éves országos csúcsát (27.51 másodperc).

Az országos bajnokságon a férfiak között Milák nyerte a legtöbb érmet, a váltókkal együtt három arany-, három ezüst- és két bronzérem került a nyakába.

A nőknél szombaton Késely Ajna duplázott, aki a korábban 400 méteres gyorsúszásban szerzett első helye mellé az úszásnem 200 és 1500 méteres távján lett országos bajnok, s összesen öt érmet nyert (három arany, két ezüst), ezzel csak az egyéni számokat nézve a női mezőny legeredményesebbje lett.

"Nagyon örülök, hogy ennyire jól sikerült ez a négy nap, különösen a nyolcszázon úszott időmnek örültem, meg annak, hogy négyszázon sikerült megvédenem a címemet. A négyszáz vegyes lehetett volna jobb is, ott még van mit javítani" - összegezte teljesítményét Késely Ajna.

A női mezőnyben összességében Verrasztó Evelyn nyerte a legtöbb érmet (4 arany, 3 ezüst, 2 bronz).

Eredmények:

férfiak:

200 m gyors:

1. Kozma Dominik (BVSC-Zugló) 1:47.16 perc
2. Milák Kristóf (Érdi ÚS) 1:47.97
3. Németh Nándor (Egri ÚK) 1:48.42

50 m mell:

1. Szilágyi Csaba (Hódmezővásárhely) 27.05 másodperc
2. Financsek Gábor (Mohácsi TE) 28.29
3. Horváth Dávid (Kőbánya SC) 28.38

50 m hát:

1. Milák Kristóf (Érdi ÚS) 25.23 mp
2. Szentes Bence (Győri Úszó SE) 25.25
3. Kovács Benedek (Érdi ÚS) 25.68

100 m pillangó:

1. Milák Kristóf (Érdi ÚS) 51.50 mp
2. Cseh László (Egri ÚK) 52.46
3. Kenderesi Tamás (Pécs) 53.28

4x100 m vegyesváltó:

1. Egri ÚK (Grátz Benjámin, Takács Tamás, Cseh László, Németh Nándor) 3:39.18 p
2. Kőbánya SC (Telegdy Ádám, Horváth Dávid, Pulai Bence, Berecz Balázs) 3:41.05
3. Érdi ÚS (Kovács Benedek, Szele Dávid, Milák Kristóf, Jánosi Kristóf) 3:41.84

nők:

200 m gyors:

1. Késely Ajna (Kőbánya SC) 1:59.62 p
2. Verrasztó Evelyn (BVSC-Zugló) 2:00.42
3. Fábián Fanni (Szegedi ÚE) 2:01.51

1500 m gyors:

1. Késely Ajna (Kőbánya SC) 16:33.97 p
2. Marlene Kahler (osztrák) 16:42.92
3. Vas Luca (Szegedi ÚE) 16:48.34
4. Juhász Adél (Kiskunhalasi ÚGYE) 16:52.42

50 m mell:

1. Sztankovics Anna (Miskolc) 31.65 mp
2. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 32.19
3. Elena Guttmann (osztrák) 32.20
4. Szurkovcsák Ivett (Nyíregyházi SC) 32.30

50 m hát:

1. Burián Katalin (Egri ÚK) 29.05 mp
2. Dobos Dorottya (Győri Úszó SE) 29.25
3. Ilyés Laura Vanda (Százhalombattai VUK SE) 29.50

100 m pillangó:

1. Verrasztó Evelyn (BVSC-Zugló) 59.57 másodperc
2. Joó Sára (Érdi ÚS) 1:00.38
3. Hatházi Dóra (Nyíregyházi SC) 1:00.50

4x100 m vegyesváltó:

1. Győri Úszó SE (Dobos Dorottya, Sebestyén Dalma, Ollé Mónika, Márka Adrienn) 4:09.64
2. Egri ÚK (Burián Katalin, Békési Eszter, Muzsnay Zsófia, Beliczai Bóra) 4:11.52
3. Vasas SC (Szabó-Feltóthy Eszter, Horváth Lili, Galamb Szimonetta, György Réka) 4:13.91



Forrás: MTI